Na ostatnich trzech zdjęciach skan z albumu "SS Uniforms, Insygnia and Accoutrements" - na stronie 173 widoczna jest identyczna odznaka Skimeisterschaften
Abzeichen noszona przez członków organizacji SA oraz SS...
Odznaka o niemieckiej nazwie "Skimeisterschaften Abzeichen" z narciarskich zawodów wojskowych w Berchlesgaden 1934 rok. W wersji z liśćmi laurowymi przyznawana była liderom imprezy, istnieje również wersja w kształcie prostokątnym dla "zwykłych" uczestników tej imprezy. W zawodach wzięli udział najlepsi sportowcy/narciarze III Rzeszy, członkowie armii oraz organizacji SA i SS - docelowa kadra dowódcza formacji Gebirgsjäger WH i SS.

Prezentowany egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie zachowania i ze sprawnym, sygnowanym zapięciem. Osoby które nie widziały do tej pory takiego przedmiotu zobaczyć mogą identyczną odznakę pod TYM LINKIEM . Odznakę w wersji "prostokątnej" zobaczyć można TU. Odznaka liderów jest oczywiście droższa, rzadsza i przez to bardziej poszukiwana... To naprawdę bardzo atrakcyjna, duża (5,6 cm x 4,2 cm) i rzadka odznaka - polecam do każdej profesjonalnej kolekcji związanej z jednostkami górskimi Wehrmachtu, SA oraz Waffen SS.