Pomysł stworzenia takiej usługi powstał w zasadzie dzięki moim znajomym oraz stałym Klientom, którzy przez ostatnich 11 lat naszej znajomości mieli problemy ze zdobyciem oryginalnych, brakujących części do lornetek, kordzików, metalowych części wyposażenia itp. elementów. Jako że znam kilku b. dobrych rzemieślników - warszawskich rusznikarzy, optyków, grawerów, stolarzy ze "starej, dobrej szkoły", potrafiących zadowolić swoimi zawodowymi umiejętnościami wybrednych Klientów, postanowiłem
w praktyce wykorzystać te znajomości, i dla ogólnej frajdy i zadowolenia moich przyjaciół wyjść
z taką właśnie ofertą pomocy w sprawach trudnych i często wydawałoby się beznadziejnych...

ZATEM:

Jeżeli brakuje Ci jakiegoś elementu przy lornetce, kordziku /np. zdenazyfikowane jelce/, potrzebujesz dosztukować fragment drewnianego lub metalowego elementu, dorobić jakiś detal na wzór z oryginału, przeprowadzić gruntowny remont lub czyszczenie swojej lornetki, kordzika lub innych oryginalnych militariów to proszę o kontakt na adres: sklep@germanbunker.pl lub kontakt tel. od poniedziałku
do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 na numer ERA: 668 30 9999.

W przypadku innych, nietypowych zleceń proszę również o kontakt telefoniczny lub e-mail.

Wszystkie przedmioty wyprodukowane przez człowieka które widzisz wokół siebie stworzyli kiedyś ludzie ręcznie lub przy pomocy maszyn - w obu przypadkach /jaki by to nie był skomplikowany przedmiot/ jest to aktualnie i prawie zawsze do zrekonstruowania lub naprawy.

Potrzebujesz pomocy w naprawie wiekowego artefaktu - pisz lub dzwoń !!!
Postaram się Ci pomóc...

PRZYKŁADOWE ZLECENIA:

Komplet osłon przeciwsłonecznych/przeciwdeszczowych do niemieckiel lornetki Flakfernrohr 10x80. Całkowicie maszynowa robota - arkusze stalowej blachy wycinane, profilowane, spawane i frezowane pod wymiar z oryginału. Osłony wymagają tylko finalnego malowania na kolor piaskowy D.A.K. "tan paint" lub niebieskoszary "blue/grey". Termin wykonania zamówienia ok. 7 dni.
CENA 300 PLN zapytaj o ten przedmiot
Rusznikarska kopia mocowania osłony okularów do niemieckiej, II-go wojennej lornetki Flakfernrohr 10x80. Całość wykonana ze stali, wykończenie w trwałej oksydzie na gorąco. Termin wykonania do 30 dni od momentu zamówienia.
Moduł kompletny i w 100 % użytkowy...
CENA 450 PLN zapytaj o ten przedmiot
Przykładowa naprawa kordzika - oryginalny kordzik Japońskiej Marynarki Wojennej z okresu II Wojny Światowej. Przed naprawą kordzik był w naprawdę opłakanym stanie - rękojeść nie trzymała się trzpienia rękojeści, brakowało jelca który w całości został zrekonstruowany oczywiście ściśle wg. oryginału. Okucia pochwy i sztyletu były odrapane i niemal zupełnie pozbawione złocenia. Na życzenie klienta sama skóra płaszcza pochwy została w stanie nienaruszonym.
HOME