Oryginalny służbowy zegarek pilota Luftwaffe - Dienstuhr Cortebert cal. 677. Zegarek w wersji oficerskiej tj. z białym cyferblatem, całość /oprócz nowego paska/ w 100 % oryginalna z okresu II Wojny Światowej - GWARANCJA !!! Mechanizm w doskonałym stanie zachowania, bez uszkodzeń i w 100 % technicznie sprawny, całość bez żadnych współczesnych zmian lub ingerencji, cyferblat w stanie oryginalnym, wskazówki oryginalne, kroju wojskowego z fabryczną luminą która w dalszym ciągu świeci w ciemności.

Szwajcarska firma CORTEBERT aktualnie już nie istnieje /przejęta została przez firmę Omega/ lecz w latach swojej świetności znana była i specjalizowała się w produkcji zegarków służbowych np. dla kolei żelaznych LINK oraz podczas trwania II Wojny Światowej dla wojsk zarówno niemieckich jak i Wielkiej Brytanii - zdjęcie powyżej.

Werk cal. 677 jest mechanizmem szlachetnym, solidnym i bardzo trwałym - 15 kamieni, 18000 wahnięć /h, rezerwa chodu 45 h.
Średnica koperty bez koronki ok. 3,5 cm, szerokość uszu 18 mm, sub-sekunda na godzinie 9-tej, biały cyferblat regulaminowo przewidziany dla kadry oficerskiej.
Czasomierz był wpisany w Soldbuch pilota Luftwaffe jako zegarek służbowy /Dienstuhr/ o numerze 544220. W komplecie nowy, skórzany pasek - podobnie jak
w wojennym oryginale w kolorze czekoladowym...

Zegarek w 100 % sprawny i na dobrym chodzie - nadaje się do kolekcji lub normalnego codziennego uzytku !!!